| Technical Data | |
| Input – current transformer | |
| Primær nominell strøm | 100 A |
| Nominell kontinuerlig termisk strøm Icth | 100 % |
| Nominell korttidsbelastning termisk Ith | 60 x IN / 1 s |
| Nominell overspenning Idyn | 2.5 x Ith |
| Nominell frekvens | 50 … 60 Hz |
| Output – Current transformer | |
| Sekundær nominell strøm | 1A |
| Nominell effekt Sr | 0,2VA |
| Measurement error | |
| Nøyaktighetsklasse | 1 |
| Safety and protection | |
| Høyeste spenning for utstyr Um | AC 720 Vrms |
| Beskyttelsestype | IP 20 |
| Test voltage | |
| Testspenning | AC 3 kV; 50 Hz; 1 min |
| Connection data | |
| Gjennomføring for måleleder | Ø 18 mm |
| Kabeltype | 2 x 0.5 mm²; fin trådet |
| Fargekode | brun = S1; blå = S2 |
| Physical data | |
| Kabellengde | 3m |
| Mechanical data | |
| Festetype | Delbar jernklernetrafo |
| Material Data | |
| Brannklasse UL94 | V2 |
| Vekt | 412g |
| Environmental requirements | |
| Drifttemperatur | -10 … 55 °C |
| Omgivelsestemperatur (lagring) | -20 … 70 °C |
| Relativ fuktighet | 5 … 85 % (uten kondens) |
| Driftshøyde (maks) | 2000m |
| Standards and specifications | |
| Samsvarsmerke | CE |
| Standards/specifications | EN 61869-1 |
| EN 61869-2 |
Split core strømtransformator 100A
Produkt nr: 855-4001/100-001
Bestillingsvare
FDV produkt
Legg til i favoritterAllerede lagt til
Legg til i favoritter
- Teknisk data




